T95Y476K004HZAL
Vishay Sprague
Prodotto No:
T95Y476K004HZAL
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 47UF 10% 4V 2910
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Ratings COTS
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2910 (7227 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF