T95Y476M004LZSL
Vishay Sprague
Prodotto No:
T95Y476M004LZSL
Descrizione:
CAP TANT 47UF 20% 4V 2910
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF