T95Z156K020CZSL
Vishay Sprague
Prodotto No:
T95Z156K020CZSL
Descrizione:
CAP TANT 15UF 10% 20V 2910
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Z
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF