Cinch Connectivity Solutions Trompeter
Prodotto No:
TCC-50-2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CABLE COAXIAL RG58 36AWG 500'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Cable Type | Coaxial |
| Dielectric Material | Polyethylene (PE) |
| Shield Type | Braid |
| Shield Material | Copper, Tinned |
| Dielectric Diameter | 0.116" (2.95mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 36 AWG |
| Series | - |
| Shield Coverage | 93% |
| Cable Group | RG-58 |
| Length | 500.0' (152.40m) |
| Mfr | Cinch Connectivity Solutions Trompeter |
| Conductor Strand | 19 Strands / 33 AWG |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket Color | Green |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Impedance | 50 Ohms |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.195" (4.95mm) |
| Base Product Number | TCC |