Casa / SCRs - Modules / TD140N22KOFHPSA2
minImg
TD140N22KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TD140N22KOFHPSA2
Descrizione:
DIODE
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 159 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 250 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 4000A @ 50Hz