TD250N12KOF
Infineon Technologies
Prodotto No:
TD250N12KOF
Descrizione:
TD250N12 - THYRISTOR / DIODE MOD
In magazzino : 184
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 3
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 250 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 410 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 9100A @ 50Hz