Casa / SCRs - Modules / TD285N16KOFHPSA2
minImg
TD285N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TD285N16KOFHPSA2
Descrizione:
SCR MODULE 1600V 520A MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 285 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 520 A
Base Product Number TD285N16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 12500A @ 50Hz