Casa / SCRs - Modules / TD600N16KOFHPSA2
minImg
TD600N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TD600N16KOFHPSA2
Descrizione:
SCR MODULE 1.6KV 1050A MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 600 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1050 A
Base Product Number TD600N16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) -