Casa / SCRs / TN2540-12G-TR
minImg
TN2540-12G-TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
TN2540-12G-TR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
D²PAK
Descrizione:
SCR 1.2KV 25A D2PAK
In magazzino : 1233
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Off State (Max) 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 80 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 40 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 16 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Voltage - Off State 1.2 kV
Series ECOPACK®2
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr STMicroelectronics
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number TN2540
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 300A, 314A