Casa / SCRs / TN5050H-12WY
minImg
TN5050H-12WY
STMicroelectronics
Prodotto No:
TN5050H-12WY
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
SCR 1.2KV 80A TO247-3
In magazzino : 354
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.55 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 51 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Voltage - Off State 1.2 kV
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-247-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 80 A
Base Product Number TN5050
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 580A, 633A