TPH1R204PB,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
TPH1R204PB,L1Q
Pacchetto:
8-SOP Advance (5x5)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 150A 8SOP
In magazzino : 31337
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5855 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 500µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series U-MOSIX-H
Power Dissipation (Max) 960mW (Ta), 132W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 150A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V