TQM025NB04CR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TQM025NB04CR RLG
Pacchetto:
8-PDFNU (5x6)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 24A/157A 8PDFNU
In magazzino : 5000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6670 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 118 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.5mOhm @ 24A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFNU (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 136W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Ta), 157A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V