Casa / FET, MOSFET Arrays / TQM300NB06DCR RLG
minImg
TQM300NB06DCR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TQM300NB06DCR RLG
Descrizione:
60V, 25A, DUAL N-CHANNEL POWER M
In magazzino : 5000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1020pF @ 30V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFNU (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 2.5W (Ta), 48W (Tc)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Ta), 25A (Tc)