TR3C107M6R3C0250
Vishay Sprague
Prodotto No:
TR3C107M6R3C0250
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Series TANTAMOUNT®, TR3
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF