TSM025NH04CR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM025NH04CR RLG
Pacchetto:
8-PDFNU (5x6)
Descrizione:
40V, 100A, SINGLE N-CHANNEL POWE
In magazzino : 4930
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3794 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 59 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFNU (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 3.6V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series PerFET™
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 26A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V