TSM043NB04LCZ C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM043NB04LCZ C0G
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
40V, 124A, SINGLE N-CHANNEL POWE
In magazzino : 4000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4387 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 76 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.3mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 2W (Ta), 125W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Ta), 124A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V