Casa / FET, MOSFET Arrays / TSM076NH04LDCR RLG
minImg
TSM076NH04LDCR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM076NH04LDCR RLG
Pacchetto:
8-PDFNU (5x6)
Descrizione:
40V, 34A, DUAL N-CHANNEL POWER M
In magazzino : 4990
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1344pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22.4nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.6mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFNU (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series PerFET™
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 55.6W (Tc)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta), 34A (Tc)