TSM085P03CV RGG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM085P03CV RGG
Pacchetto:
8-PDFN (3.1x3.1)
Descrizione:
MOSFET P-CH 30V 64A 8PDFN
In magazzino : 80930
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3234 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.5mOhm @ 14A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFN (3.1x3.1)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 50W (Tc)
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 64A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V