TSM60NB041PW C1G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM60NB041PW C1G
Pacchetto:
TO-247
Descrizione:
MOSFET N-CHANNEL 600V 78A TO247
In magazzino : 2485
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6120 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 139 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 41mOhm @ 21.7A, 10V
Supplier Device Package TO-247
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 446W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 78A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V