TSM60NB190CZ C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSM60NB190CZ C0G
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
MOSFET N-CHANNEL 600V 18A TO220
In magazzino : 3868
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1273 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 31 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 33.8W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V