TSZL52C6V8 RWG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
TSZL52C6V8 RWG
Pacchetto:
1005
Descrizione:
DIODE ZENER 6.8V 200MW 1005
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1005
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 3 V
Series -
Package / Case 1005 (2512 Metric)
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms