TT1441500000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
TT1441500000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.441" (11.20mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size M2
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 90°
Contact Material Phosphor Bronze
Features Interlocking (Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 14
Number of Positions 14
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Termination Style Screw - Rising Cage Clamp
Color Green
Wire Strip Length 5-6mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series TT
Type Plug for Unshrouded Header
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)