Casa / SCRs - Modules / TT180N16KOFHPSA2
minImg
TT180N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TT180N16KOFHPSA2
Descrizione:
MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature 130°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 180 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 285 A
Base Product Number TT180N16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 4800A @ 50Hz