Casa / SCRs - Modules / TT330N12KOFHPSA2
minImg
TT330N12KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TT330N12KOFHPSA2
Descrizione:
THYR / DIODE MODULE DK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 330 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 520 A
Base Product Number TT330N12
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 12500A @ 50Hz