Casa / SCRs - Modules / TT500N16KOFHPSA2
minImg
TT500N16KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TT500N16KOFHPSA2
Descrizione:
SCR MODULE 1.6KV 900A MODULE
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 500 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 900 A
Base Product Number TT500N16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 17000A @ 50Hz