CTS Thermal Management Products
Prodotto No:
TX05061B
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
THERMAL LINK PRESS ON BLK TO-5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Shape | Cylindrical |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Obsolete |
| Fin Height | 0.650" (16.51mm) |
| Series | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | - |
| Type | Top Mount |
| Length | - |
| Mfr | CTS Thermal Management Products |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Black Cadmium |
| Package | Tray |
| Attachment Method | Stud Mount |
| Width | 0.380" (9.65mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | 0.380" (9.65mm) OD |
| Package Cooled | TO-5 |
| Base Product Number | TX05061 |