CTS Thermal Management Products
Prodotto No:
TXP1808ND
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
HEATSINK PRESS ON NICKEL TO-18
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Shape | Cylindrical |
| Material | Brass |
| Product Status | Obsolete |
| Fin Height | - |
| Series | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | - |
| Type | Top Mount |
| Length | 0.340" (8.64mm) |
| Mfr | CTS Thermal Management Products |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Dull Nickel |
| Package | Box |
| Attachment Method | Bolt On |
| Width | 0.220" (5.59mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | 0.220" (5.59mm) OD |
| Package Cooled | TO-18 |