Casa / SCRs - Modules / TZ800N18KOFHPSA2
minImg
TZ800N18KOFHPSA2
Infineon Technologies
Prodotto No:
TZ800N18KOFHPSA2
Descrizione:
MOODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 500 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 819 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 1.8 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1500 A
Base Product Number TZ800N18
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35000A @ 50Hz