UBT1H3R3MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UBT1H3R3MPD1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 681
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series UBT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 1.5 Ohms