UBT1V221MPD8
Nichicon
Prodotto No:
UBT1V221MPD8
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
In magazzino : 802
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 395 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series UBT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 790 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 94 mOhms