UBX1H331MHL1TO
Nichicon
Prodotto No:
UBX1H331MHL1TO
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 385 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 770 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF