UBY1J222MHL
Nichicon
Prodotto No:
UBY1J222MHL
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.915 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.22 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF