UBY1V392MHL6TN
Nichicon
Prodotto No:
UBY1V392MHL6TN
Descrizione:
CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL
In magazzino : 454
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.375 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF