UBY2A221MHL1TO
Nichicon
Prodotto No:
UBY2A221MHL1TO
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.26 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 54mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.52 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF