Casa / DC DC Converters / UCH-12/4.2-D48NB-C
minImg
UCH-12/4.2-D48NB-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UCH-12/4.2-D48NB-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.40" H (61.0mm x 58.4mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UCH
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 90.5%