Casa / DC DC Converters / UCQ-1.2/30-D48NB-C
minImg
UCQ-1.2/30-D48NB-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UCQ-1.2/30-D48NB-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 1.2V 36W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.40" H (58.4mm x 36.8mm x 10.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series UCQ
Power (Watts) 36 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 83%