Casa / DC DC Converters / UCR100-050-T72-V-C
minImg
UCR100-050-T72-V-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UCR100-050-T72-V-C
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 5.1V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 137.5V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CSA, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.77" L x 4.37" W x 0.78" H (171.9mm x 111.0mm x 19.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series UCR100 (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 87%