UCW1H101MNL1GS
Nichicon
Prodotto No:
UCW1H101MNL1GS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
In magazzino : 75
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 175 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UCW
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 530 mOhms