UCZ1H681MNQ1ZD
Nichicon
Prodotto No:
UCZ1H681MNQ1ZD
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.05 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3500 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 78mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF