UCZ1K521MNQ1ZD
Nichicon
Prodotto No:
UCZ1K521MNQ1ZD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 520UF 20% 80V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 850 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series UCZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 520 µF