UEP1J100MED1TA
Nichicon
Prodotto No:
UEP1J100MED1TA
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UEP
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF