UFEC40-48T0515
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
UFEC40-48T0515
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 5V +/-15V 39W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 -15V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.25" W x 0.79" H (101.6mm x 57.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A, 300mA, 300mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 36V
Series UFEC40 (40W)
Power (Watts) 39W
Type Enclosed
Efficiency 87%