UFG1H4R7MDM1TA
Nichicon
Prodotto No:
UFG1H4R7MDM1TA
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 27 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UFG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF