Casa / Coaxial Cables (RF) / UFL-2HF-088N2T-ACT52FJT2
minImg
UFL-2HF-088N2T-ACT52FJT2
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
UFL-2HF-088N2T-ACT52FJT2
Descrizione:
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable
1st Connector -
2nd Contact Gender -
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector -
1st Connector Mounting Type -
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type -
Series U.FL
Length 2.047" (52.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender -
1st Connector Mounting Feature -
Style -
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz