Casa / Coaxial Cables (RF) / U.FL-LPHF6-066N2-A-60
minImg
U.FL-LPHF6-066N2-A-60
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
U.FL-LPHF6-066N2-A-60
Descrizione:
CBL ASSY U.FL-CABLE PLUG 2.362"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.32mm OD Coaxial Cable
1st Connector U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender -
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Cable (Round)
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type -
Series U.FL
Length 2.362" (60.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style U.FL (UMCC) to Cable
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz