UGS1P681MNN0816U
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
UGS1P681MNN0816U
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 22V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 22 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series UGS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.65 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 680 µF