UHE1J821MHD6TN
Nichicon
Prodotto No:
UHE1J821MHD6TN
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.17 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UHE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.47 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 57 mOhms