UKL1J6R8KDD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UKL1J6R8KDD1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 6.8UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 59 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 118 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF