UKZ1E102MHM1TO1TD
Nichicon
Prodotto No:
UKZ1E102MHM1TO1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 295 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF