UKZ1E221MHM1TO
Nichicon
Prodotto No:
UKZ1E221MHM1TO
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF